top

PKL Pack - Oferta

Nasza oferta to przede wszystkim:
pakowanie, przepakowywanie »
konfekcjonowanie »
foliowanie i zgrzewanie »
etykietowanie i metkowanie »
insertowanie i kopertowanie produktów »
sortowanie i odzyskiwanie produktów promocyjnych do redystrybucji »

a także świadczenie drobnych usług logistycznych » na terenie województwa mazowieckiego, wysyłka towaru » firmą kurierską oraz przygotowanie opakowania » tekturowego (np. kartony, pudełka, elementy zabezpieczające itp.) oraz foliowego (np. na towary sypkie, porcjowane, saszetkowane itp.).

Specjalizujemy się również w usługach pakowania i przepakowywania manualnego, wykonywanych głownie przez osoby fizyczne. Jak pokazuje praktyka część zadań lepiej i szybciej wykonują ludzie a nie maszyny.

Realizowane przez nas usługi świadczymy na różnych maszynach, a w razie specyficznych zamówień wzbogacamy nasz park maszynowy o kolejne urządzenia.

Pakowanie i przepakowywanie
Usługi pakowania wykonywane są w zależności od rodzaju zlecenia maszynowo lub manualnie. Wiele prac tego rodzaju wykonywanych jest przez naszych pracowników.
Czynności przepakowywaniu prawie zawsze wykonywane są ręcznie przez naszych pracowników. Specyfika tej usługi uniemożliwia stosowanie w szerokim zakresie specjalistycznych maszyn. Przepakowywanie najczęściej odbywa się poprzez rozczłonowanie opakowania zbiorczego i pakowania w mniejsze opakowania zbiorcze lub opakowania sprzedaży jednostkowej.
↑ top

Konfekcjonowanie
Konfekcjonowanie polega na kompletowaniu (mieszaniu) towarów w zestawy o innej konfiguracji. Usługa ta jest bardzo często stosowana przez producentów i handlowców przy przygotowywaniu różnego rodzaju paczek i zestawów okolicznościowych a także przy przygotowywaniu zestawów promocyjnych. Konfekcjonowanie to również zestawianie towarów (produktów lub półproduktów) pochodzących od różnych dostawców w jeden produkt. Usługa ta jest pokrewna z usługa przepakowywania. Odbywa się ona zarówno przy pomocy maszyn jak i pracowników wykonujących tę czynność ręcznie. Konfekcjonowanie bardzo często odbywa się u naszych klientów, gdzie są składowane poszczególne podzespoły, półprodukty i produkty.
↑ top

Foliowanie i zgrzewanie
W ramach tej usługi wykonujemy wszelkiego rodzaju prace związane z foliowaniem w folię zwykłą (polietylen, polipropylen) oraz termokurczliwą (PCV, PE, poliolefinę). Usługa ta odbywa się w zdecydowanej większość przy użycia specjalistycznych maszyn w sposób zautomatyzowany. Jest ona realizowana najczęściej w naszej siedzibie firmy.
↑ top

Etykietowanie i metkowanie
Nasza firma dysponuje również maszynami do etykietowania (różnego rodzaju etykiety, kody kreskowe itp.) zarówno w pełni zautomatyzowanego jak i półautomatycznego. Etykietowanie skorelowane jest ściśle z oprogramowaniem komputerowym co gwarantuje prawidłową i szybką identyfikacje towarów.
Etykietowanie wykonywane jest również ręcznie, szczególnie na produktach, których ze względów technologicznych nie można zautomatyzować.
↑ top

Insertowanie i kopertowanie
Usługa ta polega najczęściej na umieszczaniu dodatkowych produktów tj. ulotki, próbki, materiały reklamowe, errata, do istniejących już książek, czasopism oraz kopert. Tak przygotowany produkt końcowy najczęściej jest pakowany w folię termokurczliwą lub też luźną.
↑ top

Sortowanie i odzyskiwanie produktów
Usługa ta polega najczęściej na umieszczaniu dodatkowych produktów tj. ulotki, próbki, materiały reklamowe, errata, do istniejących już książek, czasopism oraz kopert. Tak przygotowany produkt końcowy najczęściej jest pakowany w folię termokurczliwą lub też luźną.
↑ top